.
معرفی رشته و کد رشته های مرکز علمی کاربردی رسانه- بهمن 1396

" مرکز علمی کاربردی رسانه " در مقطع کاردانی حرفای در رشته های: کاردانی حرفه ای کمک کارگردانی، سینما- گرایش تدوین فیلم خبرنگاری انیمیشن تجهیزات صدا برداری(فنی) فناوری اطلاعات (فنی) امور فرهنگی و بازیگری  دانشجوی آقا و خانم می پذیرد.

بدینوسیله به اطلاع می رساند " مرکز علمی کاربردی رسانه " در مقطع کاردانی حرفای در رشته های: کاردانی حرفه ای کمک کارگردانی، سینما- گرایش تدوین فیلم خبرنگاری انیمیشن تجهیزات صدا برداری(فنی) فناوری اطلاعات (فنی) امور فرهنگی و بازیگری  دانشجوی آقا و خانم می پذیرد.

رشته های فرهنگ و هنر:

کاردانی حرفه ای سینما- تدوین فیلم

کد رشته: 12846

دوره ای که در مدت 2 سال دانشجویان با مبانی و علوم پایه مرتبط با صنعت فیلم و هنرهای بصری آشنا شده، به­نحوی که از آن بتوانند در حرفه تدوین فیلم استفاده کنند. از جمله مهارت­های قابل انتظار در فارغ­التحصیلان این دوره، تدوین کلیپ و تیزر، تدوین فیلم مستند و ... است.  

کاردانی حرفه ای کمک کارگردانی

کد رشته: 12856

هدف از اجرای دوره کمک کارگردانی، آموزش نیروی انسانی موردنیاز در تولید برنامه­های تلویزیونی و سینمایی است. انتظار می­رود فارغ­التحصیلان این رشته با چگونگی بکارگیری نظام نشانه­شناسی تصویری در نمایش تلویزیونی و کارگردانی برنامه­های تلویزیونی و سینمایی آشنا شوند.

کاردانی خبرنگاری:

کد رشته: 12828

این دوره در قالب آموزشهای علمی کاربردی جهت کسب مجموعه ای از دانش و مهارت های عملی در امور خبرنگاری می پردازد. در این دوره مهارتهای مربوط به فن بیان و نگارش و نکات مهم خبرنگار موفق آموزش داده می شود.

کاردانی حرفه ای انیمیشن:

کد رشته:12842

در این رشته دانشجویان با علم روز در زمینه انیمیشن آشنا می شوند از جمله:

1-توانایی متحرک سازی (Animate) به صورت متحرک سازی کلیدی و میانی در سه حوزه 2D، 3D، Stop motion

2-    توانایی طراحی در بخش های تولید انیمیشن در سه حوزه 2D، 3D، Stop motion) شامل :

الف توانایی طراحی شخصیت و فضا سازی ب- توانایی طراحی فیلمانه مصور (Story board) ج- توانایی طراحی لی اوت

3-    توانایی بهره برداری از نرم افزارهای رایانه ای مرتبط با انیمیشن در سه حوزه 2D، 3D، Stop motion.

کاردانی حرفه ای بازیگری:

کد رشته: 12844

 ضمن گذراندن دروس مرتبط دانشجویان آموزش نقشهای واگذار شده در صحنه های مختلف فیلم و نمایش را به نحو احسن با رعایت وقایع و چهره های واقعی در جامعه  و در محیط واقعی می گذرانند. . و در اجرای فیگور، احساسات ، تغییرات چهره، بدن و سایر ژست ها قابلیت انعطاف داشته باشد.

لازم به ذکر است که مرکز علمی کاربردی رسانه مجهز به اطاق پلاتو برای تمرین واقعی بازیگری  می باشد.

کاردانی حرفه ای امور فرهنگی:

کد رشته: 12807

با توجه به اهمیت روزافزون فرهنگ و مراکز فرهنگی در جامعه کنونی این رشته با هدف تربیت و پرورش مدیران فرهنگی جهت ساماندهی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی، هدایت مؤسسه‌های فرهنگی، نظارت بر امور فرهنگی و تحقیق در خصوص مسایل فرهنگی ایجاد شده است .

این رشته یکی از دوره‌های رسمی آموزش عالی کشور است که دانشجویان آن از میان افراد دارای مدرک دیپلم پس پذیرفته می‌شوند. این دروه به صورت مقطع کاردانی ناپیوسته طی2 سال در 4 ترم برگزار می شود

رشته های فنی (صنعت):

کاردانی فنی رسانه تجهیزات صدا صدا برداری:

کد رشته: 12654

این گرایش سیستم های صوتی را بصورت نرم افزار و سخت افزار بصورت علمی و مهارتی مورد بررسی قرار می دهد. دانشجویان با تحصیل در این گرایش با اصول صدا برداری و صدا گذاری در داخل سالن و خارج سالن، آشنایی با مبانی موسیقی و کار با نرم افزار های صدا آشنا می شوند. دانشجویان پس از اتمام این دوره می توانند در رشته مهندسی صدا در همین دانشکده ادامه تحصیل دهند.

کاردانی فنی فناوری اطلاعات رسانه:

کد رشته: 12664

این گرایش برای علاقمندان تحصیل در حوزه کامپیوتر در زمینه سخت افزار ، نرم افزار و برنامه نویسی در زمینه های شبکه،  بصورت علمی و مهارتی طراحی شده است. دانشجویان با اتمام این دوره می توانند در مقطع مهندسی فناوری اطلاعات  گرایش امنیت شبکه در همین مرکز ادامه تحصیل دهند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
ارتباط با ما

نشانی:

تهران، میدان ولی عصر(عج)، خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات اللهی شمالی، کوچه رهبر، دانشگاه علمی کاربردی واحد رسانه

تلفن گویا: 88920105-021

نمابر:  88906523-021

کد پستی: 1597913811

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد . طراحی و توسعه: پردازش سیستم یلدا