.
گفتگو با علیرضا خرمی مدیر آموزش و پژوهش مرکز علمی کاربردی رسانه

امسال در مقطع کاردانی فنی دور رشته " تجهیزات صدا برداری رسانه" و " فناوری اطلاعات رسانه" پذیرش دانشجو داریم.

سوال: لطفا در مورد پذیرش رشته های فنی توضیح مختصری ارائه دهید
پاسخ: امسال در مقطع کاردانی فنی دور رشته " تجهیزات صدا برداری رسانه" و " فناوری اطلاعات رسانه" پذیرش دانشجو داریم.
سوال: آینده شغلی این دو رشته چگونه است؟
جواب: خوشبختانه این دو رشته برای دانشجویان مرکز علمی کاربردی رسانه طراحی شده و بطور کلی محتوای هر دو رشته علاوه بر آموزش های پایه ، دوره های کاربردی و مهارتی نیز در آن دیده شده است.
ابتدا من به دوره " تجهیزات صدا برداری رسانه " اشاره می کنم، همانطور که می دانیم دانش کامپیوتر با همه رشته ها ارتباط تنگاتنگی پیدا کرده است. درحال حاضر علم کامپیوتر وارد گرایش صدا نیز شده است. به این ترتیب طراحان این رشته ابتدا آموزش های کاربردی جهت آموزش کامپیوتر را در نظر گرفته اند و و بتدیج وارد مباحث تخصصی تر می شود.
سوال: منظورتان از مباحث تخصصی در این رشته چیست؟
منظور از دروس تخصصی فرا گیری دانش صدا در زمینه هایی مثل: صدا برداری، آگوستیک، تکنولوژی برد کست، کارگاه کامپیوتری صدا، ضبط موسیقی و دانش موسیقی و... می باشد. از طرفی در نظر داشته باشید که این رشته در کمتر مراکزی تدریس می شود.
سوال: بنظر می رسد که برای علاقمندان به این رشته، فرصت مناسبی است
جواب: همینطور است
سوال: آیا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی ، امکان ادامه تحصیل در همین زمینه را دارند؟
جواب: خوشبختانه دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند در دو گرایش مهندسی صدا و تصویر و مهندسی صدا ادامه تحصیل دهند. و این نوید خوبی است برای مشتاقان این گرایش.
سوال: لطفا در مورد کارگاهها نیز توضیحاتی بفرمایید.
جواب: این مرکز مجهز با کارگاههای تخصصی در زمینه های مختلف مانند انیمیشن، تدوین، و صدا می باشد. در هر ترم چندین با واحد سیار تلویزیونی در محل مرکز مستقر می شود تا دانشجویان با محیط واقعی رسانه آشنا شوند. از طرفی دانشجویان رشته صدا در مکانی منحصر بفرد بنام استودیو صدا و تصویر که در محل مرکز مستقر است با این سیستم پیچیده آشنا می شوند.
لطفا در مورد رشته فناوری اطلاعات رسانه نیز توضیحاتی ارائه دهید.
پاسخ:این رشته نیز برای تحصیل دانشجویان مرکز علمی کاربردی رسانه طراحی شده است و همانطور که قبلا توضیح دادم این گونه رشته ها با در نظر گرفتن نیاز های شغلی در صنعت رسانه طراحی شده است .
سوال: کمی در مورد محتوای این رشته توضیح دهید.
پاسخ: همانطور که از نام این رشته پیداست، زمینه این گرایش در مورد فناوری اطلاعات و دروس تخصصی آن می باشد. دانشجو ابتدا با دروس پایه مانند شبکه های کامپیوتر، برنامه نویسی کامپیوتری و پیکر بندی کامپیوتر آشنا شده و سپس دروس تخصصی آن آغاز می شود.
سوال: لطفا راجع به دروس تخصصی این رشته توضیح دهید
پاسخ: دروسی مانند تکنولوژی اطلاعات، سیستم عامل ، طراحی صفحات وب ، کارگاه اینترنت و امنیت شبکه و غیره را می توان نام برد. یاد آوری می شود که دانشجویان دروس عملی را در کارگاههای تخصصی می گذرانند.
سوال:پس این دوره هم برای مشتاقان علوم کامپیوتری نیز مفید است.
پاسخ: بله حق با شما ست
سوال: در مورد ادامه تحصیل این رشته نیز توضیح دهید.
پاسخ: خوشبختانه رشته مهندسی فناوری اطلاعات رسانه نیز طراحی شده و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند دوره مهندسی را در ادامه رشته مذکور دنبال کنند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
ارتباط با ما

نشانی:

تهران، میدان ولی عصر(عج)، خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات اللهی شمالی، کوچه رهبر، دانشگاه علمی کاربردی واحد رسانه

تلفن گویا: 88920105-021

نمابر:  88906523-021

کد پستی: 1597913811

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد . طراحی و توسعه: پردازش سیستم یلدا